iOSTEKNOLOJİ

Clubhouse, 8 Milyon İndirmeye Ulaştı

Son dönemin en çok konuşulan sosyal ağı olan Clubhouse, App Store üzerinden 8 milyondan fazla kez indirildi.

Son dönemin en konuşulan ve konuşturan sosyal ağı diyebileceğimiz Clubhouse ilgi görmeye devam ediyor. Sosyal ağın bu kadar dikkat çekmesi sonrasında Facebook ve Twitter gibi platformların bile rakip özellikler üzerinde çalıştığını belirtmekte fayda var. Son olarak, Clubhouse uygulamasının iOS App Store indirme sayısının 8 milyon olduğu ortaya çıktı.

Araştırma şirket App Annie’nin verilerine göre, 16 Şubat 2021 itibarıyla uygulamanın dünya çapındaki indirme sayısı 8.1 milyon oldu. 1 Şubat 2021 tarihinde ise bu sayının 3.5 milyon olduğunu not olarak düşelim. Clubhouse’un özellikle Birleşik Krallık, Japonya, Brezilya ve ülkemizde ciddi anlamda popüler olduğu da bilgiler arasında.

Yüksek indirme sayısının birçok influencer ve yüksek profilli kişinin platforma adım atmasına bağlı olabileceği düşünülüyor. Tesla kurucusu Elon Musk ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg bunlardan sadece bazıları.

Bilmeyenler için Clubhouse’un tamamen sesli sohbetlere dayalı bir sosyal ağ olduğunu not olarak düşelim. Ağda kullanıcılar, birkaç kişinin gerçek zamanlı olarak konuştuğu odalar oluşturabiliyor veya bunlara katılabiliyor. Bu anlamda servisin bazı yönlerden canlı bir podcast ile karşılaştırılabileceği söylenebilir. Öte yandan, konuşmalar kaydedilemiyor. Yani bitmiş bir sohbeti bir daha dinleme olanağı sunulmuyor.

Şu an için sadece iPhone akıllı telefonlar için App Store üzerinde mevcut olan sosyal ağa katılmak için davete de ihtiyacınız olacağının altını çizelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu